Domů » Blog » Z recenzí » Nadějný debut

Nadějný debut

Záslužným činem Jihočeského nakladatelství je uvádění začínajících autorů. Jedním z debutujících je i Jiří Kukaň, jehož sbírka básní Ráno jako nikdy je svědectvím talentu, zaujetí pro poezii, schopnosti střídmého a umělecky účinného výrazu na malé ploše.

Sbírka obsahuje přes půl stovky lyrických básní, vyjadřujících intenzivní vnitřní prožitek a podávající výpověď osobního vztahu k životu a světu. Kukaňovi se podařilo s výrazným akcentem osobního vztahu zachytit a vyjádřit náladu okamžiku, poznamenanou koloritem doby, reagovat nejen na osobní, ale vůbec lidskou životní situaci. Zejména v druhé části sbírky Žebro Karla Hynka spojuje autor s milostnou lyrikou životní a intelektuální reflexe.

Vkusně graficky a ilustracemi Jindřicha Růžičky vybavená sbírka přesvědčí čtenáře, že Jiří Kukaň je talentovaný básník, schopný umělecky přesvědčivě ztvárnit osobní prožitek. Jeho básnická tvorba bude zřejmě dále vyzrávat a sbírka Ráno jako nikdy naznačuje, že autor se vydává na úspěšnou literární cestu.

Lubomír Svoboda, Jihočeská pravda 7.1.1986

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace